ابداع روش جدید در لقاح مصنوعی سه والدی

بعد از موفقیت های اولیه در مورد روش های لقاح مصنوعی با استفاده از سه والد که عمدتا برای پیشگیری از انتقال بیماری های میتوکوندریال ابداع گردیدند مطالعات بعدی نشان داد که در برخی موارد سلول های زیگوت گیرنده ژنوم میتوکوندریال اهدایی را تحمل نمی کنند و نهایتا بار دیگر به صورت ترجیهی ژنوم غیر طبیعی تکثیر می بابد. این موضوع موجب ایجاد تردید هایی در مورد کاربرد بالقوه این تکنیک مطرح نموده بود. (یکی از گزارش ها چند هفته قبل در همین سایت معرفی گردید.)
در مقاله ای که امروز در مجله معتبر نیچر به چاپ رسیده گزارش شده است که محققان انگلیسی موفق شده اند  با انتقال پرونوکلئوس بلافاصله بعد از اتمام  میوز ( بجای آنکه بعد از میتوز انجام دهند) . و  بهینه سازی محیط های کشت و.. میزان موفقیت و اطمینان از روش های لقاح مصنوعی سه والدی را افزایش دهند. با این روش  نهایتا میزان شکست تکنیک و بازگشت ناهنجاری اولیه به حدود تنها ۴% رسید. در این مطالعه محققان نتیجه گرفتند که این روش می تواند در کاربردهای بالینی برای پیشگیری از بیماری های میتوکوندریال مورد استفاده قرار گیرد.

خلاصه مقاله 

اصل مقاله نیچر در تلگرام

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.

آموزش بیماران و خانواده ها

نحوه صحیح پوشیدن ماسک

منبع: نیویورک تایمز به تدریج پوشیدن ماسک در مجامع و اماکن عمومی معمول تر می شود. با این حال بسیاری نحوه صحیح پوشیدن ماسک را رعایت نمی کنند. این احتمال نیز وجود دارد که برخی […]