عدم مشاهده آنتی بادی خنثی کننده قابل اندازه گیری در سرم برخی بهبود یافتگان کووید ۱۹

در یک مطالعه که نتایج آن به صورت پرینت منتشر شده و هنوز به صورت مستقل مورد داوری قرار نگرفته است محققان در چین آنتی بادی های خنثی کننده اختصاصی SARS-CoV-2 را در ۱۷۵ بیمار که از COVID-19 بهبود یافته بودند ، اندازه گیری کردند.  همه بیماران مبتلا به عفونت تایید شده بوده و در بیمارستان بستری شده بودند.  آنتی بادی ها در پلاسما جمع آوری شده در زمان ترخیص اندازه گیری شد.

در این مطالعه به طور کلی ، در ۳۰ درصد از بیماران آنتی بادی های اختصاصی SARS-CoV-2 سطح بسیار کمی داشتند.  که از این تعداد ، در ۱۰ بیمار (۶٪ ) تیتر آنتی بادی اصولا قابل کشف نبود.   افرادی که در زمان ترخیص دارای تیترهای غیر قابل کشف بودند ، تا ۲ هفته بعد از ترخیص هم هنوز سطح غیر قابل کشف داشتند.

در شش بیمار تیتر آنتی بادی در زمان های مختلف در دوره بیماری اندازه گیری شد و مشاهده گردید که تیتر آنتی بادی تقریباً در روز ۱۰-۱۵ پس از شروع بیماری به اوج خود رسیده و پس از آن پایدار می‌ماند.
از دیدگاه محققان این مقاله “این نتایج نشان داد که بخشی از بیماران آلوده به SARS-CoV-2 بدون ایجاد تیترهای بالای اختصاصی ویروس [آنتی بادی های خنثی کننده] بهبود می یابند. چگونه این بیماران بدون کمک [آنتی بادی] بهبود یافتند و اینکه آیا  در معرض خطر عفونت مجدد هستند یا خیر باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد”.

صاحب نظران اعتقاد دارند که مطالعات مربوط به پاسخ سرولوژیک بعد از COVID-19 در مراحل ابتدایی آنها است ، و ما باید انتظار داشته باشیم که در آینده تجزیه و تحلیل های روشنتر و با تعداد بیشتری نمونه انجام شود زیرا این تست ها بیش از پیش در دسترس قرار می گیرند. اما آنچه حتی کمتر مشخص است نحوه پاسخ ایمنی و یا آسیب پذیری به عفونت مجدد است.

فایل مقاله

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.30.20047365v1.full.pdf

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.