پیش بینی گسترش بیماری کووید ۱۹ در سال های آینده

در این مقاله مهم که در مجله ساینس منتشر شده است بر اساس اطلاعات موجود از پیشرفت بیماری کووید ۱۹ در طی ماه های گذشته و رفتار شناخته شده ویروس تا کنون و ویروس های مشابه پیش بینی هایی صورت گرفته است. بر اساس بررسی و محاسبه مولفان و با در نظر گرفتن احتمالات پیشرفت در شیوه های پیشگیری و رعایت روش‌های پیشگیری به گمان ایشان سیاستهای دوره اجتماعی به صورت متناوب تا سال ۲۰۲۱ می بایست ادامه یابد. این برآورد در صورت بروز شیوه‌های جدید درمانی و یا واکسیناسیون های کاملا موثر قطعا تعدیل پذیر خواهد بود. بر اساس نظر مولفان، از آنجا که حتی در صورت مهار مناسب بیماری باز هم امکان بازگشت ان به اشکال مختلف وجود دارد به نظر می‌رسد سیاستهای مراقبتی دقیق تا سال ۲۰۲۴ به اشکال مختلف لازم است ادامه داشته باشد.

متن کامل مقاله:

https://t.co/x1KlVanIxo?amp=1

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.