درس‌های ایسلند در مبارزه با کووید ۱۹

رویکرد ایسلند در پیشگیری و مهار ۱۹ بیماری کووید ۱۹ از بسیاری جهات آموزنده است .

این کشور اولین سری آزمایشات انبوه خود را یک ماه قبل از کشف اولین بیمار در این کشور آغاز کرد. آزمایشات با روش های مختلف انجام گرفتند گروهی از آزمایشات به صورت تصادفی و گروهی به صورت دعوت نامه انجام شد.

بعلاوه همه افرادی که مسافرت‌های مشکوک داشته یا با افراد مشکوک به بیماری در ارتباط بودند و یا افراد مشکوک علامت‌دار مورد آزمایش قرار گرفتند .

در مجموع ۶ درصد کل جمعیت آزمایش شدند. ۴۳ درصد کسانی که نتایج تست آنها مثبت شد اصولاً هیچ گونه علائمی نداشتند. هرچند که این کشور یک کشور جزیره ای با جمعیت محدود است اما رویکردهای توصیه شده در این مقاله برای همه کشور ها آموزنده و قابل استفاده است و به شکلی راهکارهای مناسب برای مقابله با غافلگیری در اپیدمی های آینده را به روشنی می توان در این مقاله نتیجه گیری نمود.مطالعه این مقاله را به محققان و مدیران بهداشتی توصیه می کنیم.
@clinicalgenetics
لینک مقاله مجله پزشکی نیوانگلند:
https://bit.ly/2xn0VFE

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.

آموزش بیماران و خانواده ها

نحوه صحیح پوشیدن ماسک

منبع: نیویورک تایمز به تدریج پوشیدن ماسک در مجامع و اماکن عمومی معمول تر می شود. با این حال بسیاری نحوه صحیح پوشیدن ماسک را رعایت نمی کنند. این احتمال نیز وجود دارد که برخی […]