مرگ و میر افراد زیر ۶۵ سال در اثر کووید ۱۹

پروفسور جان یوانادیس و همکاران در medrxiv

در مطالعه ای که برای ارزیابی خطر نسبی مرگ COVID-19 در افراد کمتر از ۶۵ سال در مقایسه با افراد سالخورده در جمعیت عمومی و ارزیابی خطر مطلق مرگ COVID-19 در سطح جمعیت ، و نسبت مرگ و میر ناشی از COVID-19 در افراد جوان تر بدون سابقه بیماریهای اساسی دربلژیک ، آلمان ، ایتالیا ، هلند ، پرتغال ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس و همچنین ایالت های لوئیزیانا ، میشیگان ، ایالت واشنگتن و شهر نیویورک به عمل آمد نتایج زیر مشاهده گردید:

افراد با سن کمتر از ۶۵ سال ، ۵ تا ۹ درصد از کل مرگ های COVID-19 را در ۸ مرکز اروپایی تشکیل می دهند حال آن که در مراکز اصلی آلوگی در آمریکا این عدد در حدود ۳۰٪ است. در کشورهای اروپایی افراد زیر ۶۵ سال از ۳۴ تا ۷۳ برابر ریسک کمتر مرگ و میر در مقایسه با افراد بالای برخوردار بودند حال آن که این میزان کاهش ریسک در شهر نیویورک ، لوئیزیانا و میشیگان ۱۳ تا ۱۵ برابربود . خطر مطلق مرگ COVID-19 از ۱٫۷ در میلیون برای افراد کمتر از ۶۵ سال در آلمان تا ۷۹ در میلیون در شهر نیویورک بود. خطر مطلق مرگ COVID-19 برای افراد بالای ۸۰ سال از در حدود ۱ در ۶۰۰۰ نفر در آلمان تا ۱ در ۴۲۰ در اسپانیا متغیر بوده است. خطر مرگ حاصل از COVID-19 در افراد زیر ۶۵ سال معادل خطر مرگ ناشی از رانندگی ۹ مایل در روز (آلمان) تا ۴۱۵ مایل در روز (شهر نیویورک) متغیر بود. افراد کمتر از ۶۵ سال سن بدون بیماری های زمینه ای تنها ۰٫۳٪ ، ۰٫۷٪ و ۱٫۸٪ از کلیه مرگ و میرهای COVID-19 را در هلند ، ایتالیا و شهر نیویورک تشکیل می دادند.
نتیجه گیری: خطر مرگ و میر افراد زیر ۶۵ سال از COVID-19 حتی در کانونهای همه گیری بسیار کم است . و این اعداد برای افراد کمتر از ۶۵ سال بدون شرایط مستعد کننده بسیار ناشایع است. بنابراین د ر مدیریت همه گیری بیماری می بایت اقدامات بر محویت حفاظت ازافراد سالخورده انجام گیرد.

اصل مقاله ( داوری نشده) به زبان انگلیسی:

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.05.20054361v1

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.

آموزش بیماران و خانواده ها

نحوه صحیح پوشیدن ماسک

منبع: نیویورک تایمز به تدریج پوشیدن ماسک در مجامع و اماکن عمومی معمول تر می شود. با این حال بسیاری نحوه صحیح پوشیدن ماسک را رعایت نمی کنند. این احتمال نیز وجود دارد که برخی […]