شناسایی‌های تاثیر واریانت های انسانی در توالی های مرتبط با ACE2 بر آسیب پذیری یا مقاومت در برابر ویروس SARS-CoV-2

در یک مطالعه که امروز بصورت پرپرینت منتشر شده است محققانی از آمریکا، هند، سنگاپور و کانادا این احتمال را که پلی مورفیسم ACE2 ممکن است حساسیت میزبان به SARS-CoV-2 را با تأثیر بر تعامل ACE2 و S protein تغییر دهد مورد بررسی قرار دادند. تجزیه و تحلیل جامع آنها در چندین مجموعه بزرگ داده ژنومی شامل بیش از ۲۹۰،۰۰۰ نمونه ازبیش از ۴۰۰ گروه جمعیتی ، منجر به شناسایی چندین واریانت تغییر دهنده پروتئین ACE2 گردید. برخی ازاین واریانت ها در توالی مرتبط با سطح تعامل کننده ACE2 با پروتئین S مکان یابی شدند.
با استفاده از داده های اخیر این محققین پیش بینی نمودند که واریانت های ACE2 انسانی S19P ، I21V ، E23K ، K26R ، T27A ، N64K ، T92I ، Q102P و H378R آسیب پذیری به ویروس را افزایش دهند. واریانت های دیگری شامل ACE2 K31R، N33I، H34R، E35K، E37K، D38V، Y50F، N51S، M62V، K68E، F72V، Y83H، G326E، G352V، D355N، Q388L و D509Y از طریق کاهش امکان اتصال ویروس به گیرنده سلولی به عنوان واریانت های فرضی محافظت کننده پیش بینی شده اند. متن کامل مقاله بصورت رایگان از این لینک قابل دسترسی است :
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.04.07.024752v1

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.

آموزش بیماران و خانواده ها

نحوه صحیح پوشیدن ماسک

منبع: نیویورک تایمز به تدریج پوشیدن ماسک در مجامع و اماکن عمومی معمول تر می شود. با این حال بسیاری نحوه صحیح پوشیدن ماسک را رعایت نمی کنند. این احتمال نیز وجود دارد که برخی […]