بیماران کووید ۱۹ قبل از بروز علائم می توانند بیماری را منتقل کنند

در مطلبی که در ژورنال واچ وابسته به مجله پزشکی نیوانگلند بعد از جمع بندی سه گزارش و مقاله منتشر شده است اعلام گردیده که افرادی که در مرحله قبل از شروع علائم یا علائم خفیف بیماری کووید ۱۹ هستند می توانند بین یک تا سه روز قبل از بروز علایم بیماری منتقل کنند.‌ در این مرحله نمونه های خون, مدفوع و ادرار در مطالعات مختلف منفی بوده است.

لینک نیچر: https://www.nature.com/articles/s41586-020-2196-x_reference.pdf

لینک نیوانگلند: https://www.nejm.org/coronavirus

لینک MMWR: https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6914e1.htm?s_cid=mm6914e1_x

لینک ژورنال واچ

https://www.jwatch.org/fw116508/2020/04/01/sars-cov-2-readily-shed-early-infection-transmissible

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.