عرضه دستگاههای MRI متحرک

بعد از قریب چهل سال معرفی دستگاه ام آر آی در سیستم های پزشکی سازمان غذا و داروی آمریکا FDA برای اولین بار یک دستگاه های متحرک MRI را تایید کرد. این دستگاه با ابعاد یک در یک و نیم متر در یک آسانسور جا میشود و به راحتی در کنار تخت بیمار قابل استفاده است در حال حاضر این دستگاه برای افراد با سن بالاتر از ۲ سال مجوز استفاده دارد سازنده این دستگاه ام آر آی متحرک Hyperfine است. پیش بینی می‌شود که با این تحول به زودی شبیه دستگاه‌های سونوگرافی دستگاه ام آر آی نیز به راحتی در دسترس بیماران قرار گیرد.

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.