سمینار ۹۹ ژنتیک بالینی: مشاوره ژنتیک- مثال های کاربردی

در این سمینار ۳ روزه که با برنامه ریزی و نظارت  اداره ژنتیک وزارت بهداشت انجام می شود موارد واقعی و کاربردی مشاوره ژنتیک معرفی و به شکل معرفی مورد و بحث های گروهی انجام خواهد شد. در این سمینار همچنین نرم افزار اختصاصی مشاوره ژنتیک که توسط متخخصین کمیته کشوری مشاوره ژنتیک ووارت   داشت طراحی شده است معرفی و آموزش داده خواهد شد.

به اظهار مجریان این سمینار رویکردهای استاندارد مشاوره ژنتیک به عقب ماندگی ذهنی، نابینایی و ناشنوایی های ارثی، بیماری های عصبی عضلانی، سرطان های ارثی، ناباروری، غربالگی های دوران بارداری و غربالگری های نوزادان، رویکرد مشاوره ژنتیک به بیماری های متابولیک ارثی و نیز مباحث حقوقی، روانشناختی و اخلاقی مورد بحث قرار خواهد گرفت. این سمینار برای شرکت کنندگان ۱۵ امتیاز بازآموزی دارد و شرکت کنندگان از سوی وزارت بهداشت معرفی شده اند.

دبیر علمی: دکتر سعید رضا غفاری

امتیاز بازآموزی: ۱۵

زمان: ۲۴-۲۵-۲۶ دی ماه ۱۳۹۵

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.