تجربیات پدر در طول زندگی ممکن است از طریق اسپرم به نسل بعد منتقل شود!

دانشمندان برای نخستین بار نشان داده اند که ویژگی های اپی ژنتیکی اسپرم نقش تعیین کننده ای در نحوه و تنظیم بیان ژن ها در جنین دارد. این بدان معناست که اتفاقات محیطی که فرد در طی دوران زندگی خود با آن روبروست در قالب یک حافطه اپی ژنتیکی و از طریق اسپرم به نسل بعد منتقل می شود. این در حالیست که در گذشته تصور می شد که تنها وظیفه و عملکرد اسپرم انتقال ویژگی های وراثتی و DNA پدر به درون تخمک و تشکیل سلول تخم می باشد.

ویژگی های اپی ژنتیکیی تواند تحت تاثیر محیز اطراف از قبیل الودگی یا سیگار یا موارد دیگر تغییر کند و لذا بدون تغییر در توالی DNA بیان ژن ها و ویژگی های موجود تغییر می کند. این تاثیر در سرطان و برخی بیماری های دیگر شناخته شده بوده است. اما این واقعیت که ویژگی های اپی ژنتیکی از طریق اسپرم به نسل بعد منتقل می شوند یا اینکه این ویژگی ها در خصوصیات جنین تاثیر گذار خواهند بود در این مطالعه جدید به اثبات رسیده و گزارش شده است.

جزییات و اصل مقاله

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.

آموزش بیماران و خانواده ها

نحوه صحیح پوشیدن ماسک

منبع: نیویورک تایمز به تدریج پوشیدن ماسک در مجامع و اماکن عمومی معمول تر می شود. با این حال بسیاری نحوه صحیح پوشیدن ماسک را رعایت نمی کنند. این احتمال نیز وجود دارد که برخی […]