سمینار نود و ششم ژنتیک بالینی: پزشکی فرد محور در تشخیص و درمان سرطان: فرصت های جدید باNGS

در این سمینار که با سخنرانی متخصصین اونکولوژی , جراحی سرطان و ژنتیک پزشکی برگزار می شود تحولات و فرصت های جدید در عرصه پیشگیری و د رمان سرطان معرفی و سپس در پنل متخصصین مورد بحث قرار خواهد گرفت.

درمان های معمول که عمدتا در مراکز پزشکی جهان تاکنون مورد استفاده قرار می گرفته اند تنها در برخی از بیماران تاثیر دارند. در واقع در بیشتر موارد درمان های موجود موثر نیستند. اما با عرضه و ظهور درمانهای مبتنی بر خصوصیات شخصی که بر اساس ویژگی های ژنتیکی و شخصی افراد و تومورهای سرطانی و مسیرهای مختل و عامل بیماری طراحی می شوند امید تازه ای در در مان بسیاری از سرطان ها ایجاد شده است. تاثیر درمان های فرد محور حتی در سرطا نهای پیشرفته و بسیار تهاجمی نیز قابل توجه بوده است.

در این سمینار آخرین پیشرفت های این حوزه معرفی می شود و امکانات موجود در داخل کشور با استفاده از تکنولوژی ان جی اس در داخل کشور معرفی و مورد بحث قرار خواهد گرفت. از همه دانشجویان علوم پایه پزشکی و محققین و اساتید و صاحب نظران دعوت می شود تا در این بحث شرکت نمایند. ورود برای همه افراد علاقمند آزاد و رایگان است. به علاوه برای گروههای تعریف شده امتیاز باز آموزی تا شش امتیاز تعلق می گیرد.

دبیر علمی: دکتر سعید رضا غفاری

تاریخ: ۳۱ تیر ماه ۹۵ – هشت صبح

محل: مرکز درمان ابن سینا

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.