رد درخواست برای ثبت نام سیستم های هوش مصنوعی تحت عنوان مخترع توسط اداره ثبت اختراعات آمریکا

بر اساس رای اداره ثبت اختراع آمریکا ، نام هوش مصنوعی نمی تواند به عنوان مخترع ثبت شود! درخواست ثبت یک اختراع تحت نام یک سیستم هوش مصنوعی به نام DABUS سال گذشته توسط Artificial Inventor Project به اداره ثبت اختراع آمریکا داده شده بود . در واقع این شرکت متقاضی آن نیست که مالکیت این اختراع به نام هوش مصنوعی باشد بلکه تقاضا داشت که این سیستم به نام مخترع ثبت شود. شرکت تقاضا دهنده این گونه استدلال می کند که ثبت بعضی از پروژه‌های بزرگ تحت عنوان یک نفر یا یک شرکت به تنهایی می تواند منجر به دلسردی برنامه ریزان و طراحان دخیل باشد چرا که ده‌ها و گاه صدها نفر در توسعه یک برنامه و یا پروژه نقش دارند و لذا ثبت سیستم هوش مصنوعی به عنوان مخترع می‌تواند مشوقی برای برنامه‌ریزان در این زمینه ها باشد. درخواست مشابهی از سوی این پروژه در انگلستان و اتحادیه اروپا قبلاً رد شده بوده است.

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.