وضعیت آنتی بادی در بیماران کووید ۱۹

در مطالعه ای که نتایج آن در مجله نیچر مدیسن به چاپ رسیده است محققان وضعیت تغییر وضعیت آنتی بادی در ۲۸۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ بررسی را نمودند. همه بیماران از نظر ایمونوگلوبین G در طی ۱۹ روز مثبت شدند. سروکانورژن برای ایمونوگلوبین G و ایمونوگلوبین M به صورت همزمان و یا متوالی اتفاق افتاد. تیتر ایمونوگلوبین هم برای ایمونوگلوبین G و هم برای ایمونوگلوبین M در طی ۶ روز ازشروع سروکانورژن به حالت پلاتو رسید. بررسی های سرولوژیک برای تشخیص بیمارانی که از نظر RT-PCR منفی گزارش شده اند و یا برای شناسایی بیماران بدون علامت می تواند مفید باشد.

لینک مقاله:

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0897-1

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.