اولین پاندمی مدرن

بیل گیتس در یک یادداشت مفصل که امروز منتشر شده است دیدگاه های خود را درباره پاندمی فعلی ویروس سال ۶۲ تشریح کرده است.

او در ابتدای متن می نویسد: همه گیری کورونا ویروس تمام بشریت را در برابر ویروس به چالش کشیده است. آسیب های سلامتی ، مالی و رفاهی در حال حاضر در حدی قابل توجه است که شبیه یک جنگ جهانی است تنها تفاوتش این است که همه انسان ها در یک سو قرار دارند. در واقع همه می توانند با هم همکاری کنند تا در مورد این بیماری بیاموزند و ابزاری برای مبارزه با آن تهیه کنند. وی عنوان می دارد که من نوآوری جهانی را کلیدی برای محدود کردن خسارت می دانم که شامل نوآوری در آزمایش ، درمان ، واکسن و سیاست هایی برای محدود کردن گسترش بیماری و در عین حال به حداقل رساندن آسیب به اقتصاد و رفاه است.

بیل گیتس از جمله عنوان می‌کند که همان‌طور که جنگ جهانی دوم و اتفاقات بعد از آن به خصوص منجر به بسیاری از پیشرفت ها در علم و تکنولوژی گردید این اتفاق نیز می‌تواند منجر به نوآوری حداقل در این پنج عرصه بشود. بعلاوه وی عنوان می دارد که هر چند که تقریباً همه اتفاق نظر دارند که واکنش ما در برابر ویروس کرونا بیش از حد بوده است اما اعتقاد دارد که این امکان نیز وجود داشت که در صورت عدم واکنش این چنینی میلیون‌ها نفر جان خود را از دست می دادند و در هر حال با هر گونه اقدامی قطعاً اقتصاد سال ۲۰۲۰ همانند ۲۰۱۹ شکوفا نمی بود.
لینک متن اصلی:
https://gatesnot.es/2Y725QB

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.