غربالگری مولتی تارگت DNA در مدفوع از نظر سرطان کولون

غربالگری مولتی تارگت DNA در مدفوع از نظر سرطان کولون
در این مطالعه محققان بیش از ۱۶ هزار نفر از بیماران مایو کلینیک را توسط MT-sDNA مورد غربالگری قرار دادند. در حدود ۶۰ درصد این افراد قبلاً کلونوسکوپی هم در دهه قبلی زندگی خود انجام داده بودند. متوسط سن این افراد در حدود ۷۰ سال بود اما افرادی که قبلاً کولونوسکوپی نکرده بودند میانگین سنی ۶۳ سال داشتند. چند نکته در ارتباط با این مطالعه با ارزش است اول آنکه این شیوه غربالگری یک روش غیر تهاجمی است و نرخ مثبت آزمون (۱۴٪) و ارزش پیش بینی کنندگی مثبت آن برای نئوپلازی پیشرفته قابل توجه است (۲۸٪). دوم آنکه بسیاری از بیماران در دهه ۶۰ سالگی زندگی خود تحت کلونوسکوپی قبلی قرار نگرفتند ، که نشان می دهد در دسترس بودن یک جایگزین غیر تهاجمی (MT-sDNA) ممکن است آنها را برای شروع غربالگری ترغیب کند. سوم ، برخی از بیماران مسن به نظر می رسید که mt-sDNA را جایگزین کولونوسکوپی مکرر می کنند.
https://journals.lww.com/ajg/FullText/2020/04000/Multitarget_Stool_DNA_Screening_in_Clinical.20.aspx

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.