آنالیز یکپارچه بالینی و مولکولی ۱۰۰۰ مورد گلیومای low grade کودکان

نکات مهم این مقاله:

جهش در KIAA1549-BRAF ، BRAF p.V600E و NF1 دو سوم از موارد pLGG را تشکیل می دهند.

فعال سازی مسیر RAS / MAPK در pLGG تقریباً همگانیست.

pLGG شامل دو زیر گروه بالینی مجزا است: باز آرایی محور – یا SNV محور

طبقه بندی ریسک بر اساس نوع تغییر ، به طور موثری پیش آگهی بیمار را تعیین می کند

نتایج این مطالعه و داده های آن تفاوتهای بیولوژیکی و بالینی بین زیر گروه های pLGG را برجسته می کند و راه هایی را برای پالایش آینده شیوه های درمانی باز می کند.

این مقاله در مجله Cancer Cell منتشر شده است:

https://www.cell.com/cancer-cell/fulltext/S1535-6108(20)30151-3

ویدئو

کرونا ویروس

لزوم نگاه هوشمندانه تر به شیوع بیماری کووید ۱۹: مصاحبه دوم با دکتر Ioannidis استاد دانشگاه استنفورد

در یک مطالعه که توسط محققان دانشگاه استنفورد در امریکا از طریق انجام تست آنتی بادی بر علیهSARS-CoV- 2 در بعد جمعیتی در شهر سانتا کلارا انجام شده تخمین شیوع نشان دهنده آن است که بین ۴۸۰۰۰ تا ۸۱۰۰۰ نفر در این به این ویروس آلوده شده اند ، این تخمین ۵۰-۸۵ برابر بیشتر از تعداد موارد تایید شده توسط آزمایش می باشد و در واقع عفونت بسیار گسترده تر از تعداد موارد تایید شده است و لذا مرگ و میر بسیار کمتر از آن که تاکنون اعلام شده می باشد و نزدیک به میزان مرگ و میر آنفولانزا خواهد بود. آنها نتیجه گرفتند که این تخمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا از آن برای کالیبراسیون پیش بینی های همه گیر و مرگ و میر و سیاست‌های بازگشایی استفاده کرد. نتایج این مطالعه به صورت پرینت منتشر شده و هنوز تحت داوری مستقل قرار نگرفته است […]

آموزش عملی

یافته های postmortem در بیماران کووید-۱۹

از کانال Peak Prosperity از دقیقه ۳ تا ۲۷ مربوط به این موضوع است. سایر قسمت های ویدئو به جوانب دیگر از جمله مسایل اقتصادی می پردازد.